Ubytování Jánské Lázně - Okolí

Jánské Lázně

vyhlášené lázeňské město a středisko zimních sportů nacházející se ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou Horou (1 299 m n. m.).

Zakladatelem lázní byl majitel panství hrabě Jan Adolf Schwarzenberg, který dal roku 1677 příkaz postavit lázenské budovy a opravit starý mlýn. V roce 1935 zde byl založen léčebný ústav. Zjistilo se totiž, že zde vyvěrá voda o teplotě 29,6 °C.

Svým složením a účinky je podobná proslulým pramenům Warm Springs ve státě Georgia (USA), kde byly úspešně léčeny následky po obrnách.

Cyklistika a turistika

Bohaté možnosti turistických a cyklistických tras v okolí - okolní krajina vybízí k cyklo i turistickým výletům.


Lyžování

Hlavní terény sjezdového lyžování jsou na jižních až jihovýchodních svazích Černé a sousední Světlé hory. V lyžařském areálu Janské Lázně - Černá hora je 5 vleků: kabinka, čtyřsedačka Protěž a 3 pomy (z toho dvě kratší na vrcholu).

Dolů z vrcholu vedou dvě hlavní červené sjezdovky dlouhé bezmála 3 km. s převýšením 560 m., což nemá ve východních Krkonoších obdoby. V oblasti Janských Lázní se dále nachází sedm kratších lyžařských vleků v délkách od 100 do 500 m. Provoz vleků od 9 do 16 h. Večerní lyžování od 17 do 21 hodin na vrcholu Černé hory.

Běžky

 

V okolí jsou dvě upravované běžecké turistické tratě o délce 28 km. Ostatní trasy o délce 36 km. Převažující obtížnost-lehká. Strojově upravováno je přes 40 km běžeckých stop.

 

Z několika možných tras zůstavá nejvyhledávanějsí hřebenová cesta směrem na Pec pod Snězkou.

Další možnosti

K návštěvě lákají kryté bazény v lázeňských domech. Jinak 2 sauny, posilovna, 9 rychlých občerstvení, 32 restaurací (1950 míst), 2 kavárny (60 míst), 2 vinárny (80 míst), 2 diskotéky (140 míst), kino (260 míst), 2 společenské sály (250 míst).

 

optimalizace PageRank.cz

Novinky

  • Středa, 18. září, 2019

    !!! SILVESTR OBSAZEN !!!

    Informujeme Vás, že v období Silvestra je penzion plně obsazen.
  • Pondělí, 12. květen, 2014

    WIFI ZDARMA

    WIFI v našem penzionu zcela zdarma :-)
Budova